Zapraszamy raz jeszcze na imprezy, które odbędą się w najbliższych dniach w związku z dwudziestą rocznicą nadania ks. Józefowi Tischnerowi przez Uniwersytet Łódzki tytułu doktora honoris causa. Główne spotkania – z udziałem m.in. filozofów Jacka Filka i Karola Tarnowskiego – zaplanowano na czwartek 5 marca. Dzień wcześniej będzie można się spotkać z biografem ks. Tischnera i poetą Wojciechem Bonowiczem.

Główne uroczystości, odbywające się we czwartek 5 marca, podzielone są na dwie części. O godz. 15:30 w sali Rady Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego (ul. Kopcińskiego 8/12) przypomniana zostanie uroczystość nadania honorowego doktoratu ks. Tischnerowi, a następnie odbędzie się debata pt. „Wybrałem, aby być ciasnym i tępym filozofem Sarmatów”, w której udział wezmą filozofowie: Jacek Filek, Witold Glinkowski, Zbigniew Stawrowski i Karol Tarnowski. Debatę poprowadzi Maria Karolczak. Tę część uroczystości Uniwersytet Łódzki przygotowuje wspólnie z krakowskim Instytutem Myśli Józefa Tischnera.
Część druga, wspomnieniowa, rozpocznie się o godz. 19 w klubokawiarni „Niebostan” (ul. Piotrkowska 17). W trakcie spotkania przywołane zostaną wywiady z ks. Józefem Tischnerem, fragmenty jego książek, będzie też można wysłuchać wspomnień osób bezpośrednio z nim związanych. Gościem specjalnym spotkania będzie Kazimierz Tischner, któremu towarzyszyć będzie kapela góralska „Nasza Rodzinka”, złożona z członków rodzin Staszlów, Trebuni-Tutków i Wyrostków.
Dzień wcześniej, w środę 4 marca o godz. 17 w budynku Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego (ul. Pomorska 171/173) w sali 1.03 odbędzie się spotkanie z Wojciechem Bonowiczem, poetą i autorem książek poświęconych ks. Tischnerowi. Tematem głównym spotkania będzie poezja – ponieważ jego organizatorem jest Zakład Dydaktyki i Języka Polskiego UŁ – ale w rozmowie na pewno nie zabraknie też wątków związanych z osobą i myślą Józefa Tischnera.
Zapraszamy!