W najbliższych dniach trafi do księgarń nowa książka – „Świat według Janki”, zbiór artykułów Janiny Ochojskiej, szefowej Polskiej Akcji Humanitarnej, laureatki Nagrody Znaku i Hestii im. ks. J. Tischnera, uzupełnionych rozmowami, które przeprowadziła Marzena Zdanowska. W czwartek 12 marca zaplanowano w Krakowie spotkanie promujące książkę z udziałem m.in. s, Małgorzaty Chmielewskiej, Szymona Hołowni, Marcina Sudera i Grzegorza Turnaua.

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu „Dorwać Mistrza” w Kinie „Kijów” (al. Krasińskiego 34) o godz. 19. Rozmowę z Autorką i zaproszonymi gośćmi poprowadzą Marzena Zdanowska i Wojciech Bonowicz. Przewidziane są też rozmaite niespodzianki, jako że 12 marca to dzień urodzin Janki Ochojskiej.
Pierwszeństwo w wejściu na spotkanie będą miały osoby z zaproszeniami. Zaproszenia są do odbioru w kasie Kina „Kijów” od poniedziałku 2 marca. Organizatorem wydarzenia jest Wydawnictwo Znak, a patronują mu medialnie „Tygodnik Powszechny”, „Gazeta Wyborcza” i Radio Kraków.
Książka „Świat według Janki” to opowieść o tym, jak wyglądają różne miejsca naszego globu z perspektywy kogoś, kto nie odwiedza ich w celach turystycznych, ale po to, by rozwiązywać problemy. Janka Ochojska od lat publikuje artykuły na temat wypraw związanych z działaniami podejmowanymi przez PAH. Od państw byłej Jugosławii, przez Somalię, Palestynę, Syrię czy Afganistan, do Korei Północnej i Filipin – oglądamy świat, o jakim media rzadko nas informują. Świat, w którym ludzie zmagają się z wyzwaniami takimi jak wojna czy katastrofy naturalne, a jednocześnie walczą o zachowanie godności, szukając pokoju i bezpieczeństwa.
Książkę „Świat według Janki” można zamówić tutaj.