VIII „Wypominki Tischnerowskie” w Łopusznej

Strona główna/Bez kategorii/VIII „Wypominki Tischnerowskie” w Łopusznej

VIII „Wypominki Tischnerowskie” w Łopusznej

Minister Jarosław Gowin, aktor i reżyser Mikołaj Grabowski i biskup Tadeusz Pieronek będą gośćmi tegorocznych „Wypominków Tischnerowskich”, organizowanych w dniach 9-11 listopada w Łopusznej. O swoich tischnerowskich książkach opowiedzą Wojciech Bonowicz i Jarosław Makowski. Z koncertem organowym wystąpi Andrzej Białko, pokazany też zostanie film Beaty Dzianowicz „Twarze Łopusznej”. Organizatorem spotkania jest Fundacja Świat Ma Sens. Patronem honorowym imprezy jest marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa.

„Tak jak i w poprzednich edycjach zaprosimy i uraczymy naszych miłych gości, rodzinę księdza Tischnera, jego przyjaciół, uczniów i innych >>krakusów i górali<<, czyli wszystkich tych, dla których tischnerowskie widzenie świata ma sens, jest im bliskie i ważne, którzy wciąż noszą go w sercu i jak my wierzą, że ci, którzy umarli nigdy stąd nie odeszli, a ich >>wieczność trwa, dokąd pamięcią się im płaci<<", piszą na swojej stronie organizatorzy „Wypominków” – Witold Bereś i Artur „Baron” Więcek. Przypominają też słowa ks. Tischnera: „Kozdy z nos, moi ostomilsi, może w zyciu ponieść klęskę. Przydzie markotność, siednie na cłeku i zdusi go. Kozdemu przecie grozi, ze sie stanie przyziemny, ze go zycie domierzi i se pomysli, ze jest przegrany. Ale tak nie jest! Przegrany nie bedzie. Bo jak sie w kupe zbiere, to i z popiołu duch jego żywy wyjdzie”.

Oto szczegóły:

9 XI (piątek), g. 19.30
Szałas góralski w ośrodku wypoczynkowym „Natanael”: Ognisko powitalne oraz występ zespołu Mali Łopuśnianie w ramach programu „Jak wyśpiewać mądrość” przygotowanego przez Stowarzyszenie „Drogami Tischnera”

10 XI (sobota), g. 12.15
Cmentarz parafialny: Złożenie kwiatów i modlitwa nad grobem ks. Józefa Tischnera.

g. 13
Dworek Tetmajerowski: Spotkanie autorskie z Jarosławem Makowskim i Wojciechem Bonowiczem, autorami książek „Wariacje Tischnerowskie”, „Kapelusz na wodzie” oraz „Alfabet Tischnera”, poprowadzi Joanna Podsadecka. Rozmowie towarzyszyć będzie występ studentów PWST w Krakowie w repertuarze poezji śpiewanej.

g. 14.30
Dworek Tetmajerowski: Potrawy kuchni regionalnej przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Łopusznej.

g. 15.30
Dworek Tetmajerowski: Debata Tischnerowska „Polska jest Ojczyzną. Wolność – niepodległość – patriotyzm" z udziałem Jarosława Gowina, Mikołaja Grabowskiego i bp. Tadeusza Pieronka; debatę poprowadzi Wojciech Bonowicz.

g. 18
Kościół parafialny: Andrzej Białko – koncert organowy; w repertuarze m.in. utwory: J.S. Bacha, F. Mendelssohna, Jana z Lublina oraz Władysława Żeleńskiego.

g. 20
Ośrodek wypoczynkowy „Natanael”: Pokaz filmu „Twarze Łopusznej” w reżyserii Beaty Dzianowicz, spotkanie z Autorką oraz „Wypominki Tischnerowskie".

11 XI (niedziela), g. 11
Kościół parafialny: Msza święta w intencji śp. ks. Józefa Tischnera.

2012-10-30T19:01:00+00:00 30 października 2012|Bez kategorii|