Zespół Szkół nr 26 w Toruniu im. ks. Józefa Tischnera zorganizował z okazji Dnia Patrona akcję pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Kto między 14 a 18 marca przyniesie na portiernię szkoły mleko dla niemowląt, dostanie specjalny kubek z parzenicą.

Dzień Patrona przypada 12 marca – w rocznicę urodzin ks. Józefa Tischnera. W toruńskim Zespole Szkół nr 26, noszącym jego imię, uczą się dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną. W stanowiącej część Zespołu Szkole Przysposabiającej do Pracy działa pracownia ceramiczna. To właśnie tam powstały wspaniałe kubki z motywem parzenicy. Uczniowie i nauczyciele postanowili, że kubki pomogą zebrać dary potrzebne najmniejszym uchodźcom z ogarniętej wojną Ukrainy.

Ci, którzy między 14 a 18 marca przyniosą na portiernię szkoły (ul. Fałata 88/90) mleko dla niemowląt, dostaną kubek z parzenicą w prezencie. Kubki są piękne – ręcznie wykonane, ozdabiane i szkliwione.

Zachęcamy też, żeby zobaczyć inne dzieła powstające w pracowni ceramicznej. Można je oglądać na poświęconej im stronie internetowej . A więcej informacji o działalności Zespołu Szkół nr 26 w Toruniu można znaleźć tutaj.