Jak będzie wyglądał świat za lat 25? 11 marca w kioskach i salonikach prasowych pojawi się kolejny dodatek specjalny przygotowany przez redakcję „Tygodnika Powszechnego”.

 

Dodatek powstał w związku z 75. rocznicą utworzenia pisma. Zamiast jednak z tej okazji oglądać się w przeszłość, redaktorzy postanowili przyjrzeć się temu, co nadchodzi. Jak będzie wyglądał świat, kiedy „Tygodnikowi” stuknie okrągła setka. Dlatego dodatek nosi tytuł „Raport z przyszłości”.

Znaleźć w nim będzie można m.in. wstrząsający „reportaż” Wojciecha Jagielskiego, który wyobraził sobie świat w roku 2045, wywiad futurystyczny z historykiem prof. Andrzejem Chwalbą, artykuły Moniki Ochędowskiej, Łukasza Lamży, Łukasza Kwiatka, Wojciecha Brzezińskiego i wielu innych autorek i autorów.

Oczywiście – od przeszłości „Tygodnik” nie odrywa się tak całkiem. Starsze i nowsze dzieje pisma przedstawi Michał Okoński. Będzie też okazja do sprawdzenia, czy spełniły się proroctwa Jerzego Turowicza i Stanisława Lema. W ramkach pojawią się myśli sławnych autorów „Tygodnika” (obok wymienionych, także ks. Józefa Tischnera) poświęcone temu, co jeszcze może przynieść – i co powinien przynieść – czas przyszły.

Dodatek o przyszłości ukazuje się w serii „Tygodnik Powszechny. Historia”. Więcej informacji o jego zawartości można znaleźć tutaj.