„Twarze Łopusznej” na Krakowskim Festiwalu Filmowym

Strona główna/Bez kategorii/„Twarze Łopusznej” na Krakowskim Festiwalu Filmowym

„Twarze Łopusznej” na Krakowskim Festiwalu Filmowym

We czwartek 31 maja w ramach 52. Krakowskiego Festiwalu Filmowego na pokazie pozakonkursowym zaprezentowany zostanie film dokumentalny Beaty Dzianowicz „Twarze Łopusznej”, poświęcony mieszkańcom tej podhalańskiej wsi. Współautorem scenariusza jest Łukasz Tischner. Prace nad filmem trwały kilka lat, zostanie on pokazany w wersji ostatecznej, trwającej 38 minut, w ramach cyklu „Panorama Filmu Polskiego”. Seans rozpocznie się o g. 18.15 w Sali Niebieskiej Kina Pod Baranami.

„Ten dokument to swoiste repozytorium urodzonych w latach dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku mieszkańców Łopusznej, rodzinnej miejscowości księdza Józefa Tischnera”, czytamy na stronie festiwalu. „Bohaterowie przytaczają anegdoty o słynnym filozofie, ale też wspominają czasy, które dawno odeszły. Opowieści o górach, wierze, Cyganach i Żydach, okropnościach wojennych i czasach stalinowskich tworzą wyjątkowy, zbiorowy portret świadomości najstarszych mieszkańców wioski”.
Więcej informacji o festiwalu, w tym o możliwości nabycia biletów na pokaz, można znaleźć tutaj. [http://www.krakowfilmfestival.pl]

2012-05-28T22:35:00+00:00 28 maja 2012|Bez kategorii|