W dniach 1-2 czerwca w gmachu Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Ślaskiego (ul. Jordana 18) odbędzie się VIII Kiermasz Wydawców Katolickich. W programie znalazły się m.in. spotkania z ks. Adamem Bonieckim oraz talk show „Jak Ślązak z Góralem” z udziałem kapelana Związku Podhalan ks. Władysława Zązla. Księgarnia Św. Jacka, główny organizator imprezy, zaprezentuje też nową książkę ks. Tomáša Halíka „Przenikanie światów”.

Otwarcie Kiermaszu będzie miało miejsce w piątek 1 czerwca o g. 11. Tego samego dnia o g. 12.30 przewidziane jest spotkanie z ks. Adamem Bonieckim, połączone z prezentacją książki „Lepiej palić fajkę niż czarownice” , które poprowadzi Aleksandra Klich.
Natomiast w sobotę 2 czerwca o g. 14.30 zaplanowano talk show zatytułowany „Jak Ślązak z Góralem”. Jednym z bohaterów tego spotkania będzie ks. Władysław Zązel, kapelan Związku Podhalan, przyjaciel ks. Józefa Tischnera. Nakładem Księgarni Św. Jacka ukazał się tom rozmów, które z ks. Zązlem przeprowadziła Anna Musialik-Chmiel, dziennikarka Radia Katowice, zatytułowany „Zawsze z góralami”. Do książki dołączona jest płyta z wybranymi felietonami ks. Zązla emitowanymi na falach Radia Katowice w programie „U progu dnia”.
Na Kiermaszu pojawi się też nowa książka ks. Tomáša Halíka: „Przenikanie światów” – przewodnik po pięciu największych religiach świata, efekt współpracy ks. Halíka z Czeską Telewizją (bazą dla książki był osiemnastoodcinkowy serial dokumentalny). Autorami przekładu są Andrzej i Jarosław Babuchowscy. Przewidziano też m.in. spotkanie z Brygidą Grysiak, autorką książki „Wybrałam życie”, oraz koncert Lidii Pospieszalskiej.
Podczas trwania Kiermaszu promowana będzie idea dawstwa szpiku kostnego, dlatego pojawią się na nim Fundacja „Kropla życia” im. Agaty Mróz-Olszewskiej oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.
Wstęp na Kiermasz jest bezpłatny. Można go odwiedzać w dniu 1 czerwca od g. 9 do 19, a w dniu 2 czerwca od g. 9 do 18.