Już ponad 45 tysięcy sprzedanych egzemplarzy. I wygląda na to, że wkrótce może być 50 tysięcy! Inne książki ks. Tischnera również radzą sobie bardzo dobrze.

„Artykuły księdza Tischnera zawierają nie tylko prawdy uniwersalne, ale mają przede wszystkim moc uspokajającą i kojącą. Co najważniejsze – nie męczą tematyczną trywialnością czy odautorskim pouczaniem”, można przeczytać na blogu Bookiecik.pl. „Ksiądz Tischner trafia do przeciętnego odbiorcy w sposób bezpretensjonalny i niewymuszony. Sugestywnie uwypukla rzeczy na pozór błahe, trywialne i ewidentne, o których często w ferworze dnia codziennego się zapomina”.

Takich pozytywnych opinii o „Krótkim przewodniku po życiu” można znaleźć w Internecie więcej. Ten zbiór artykułów, homilii i wystąpień ks. Józefa Tischnera, które nie były wcześniej publikowane w książkach, został bardzo dobrze przyjęty przez czytającą publiczność. Doceniono zresztą nie tylko jego treść, ale również formę. Piękna oprawa graficzna, oryginalnie wykorzystująca motywy góralskie, sprawiła, że popularność książki sięgnęła daleko poza tradycyjne kręgi tischnerowskie. Wydany pod koniec 2017 roku „Krótki przewodnik…” dobrze sprzedaje się nie tylko w księgarniach zwykłych i wysyłkowych, ale już po raz czwarty trafił do sprzedaży w specjalnej ofercie jednej z sieci dyskontowych.

Sieć ta zamówiła też „Alfabet duszy i ciała” oraz ostatnią publikację z tekstami ks. Tischnera – „Kot pilnujący myszy”. Okazuje się, że w wielu miejscowościach, w których nie ma tradycyjnych księgarni, market staje się jedynym miejscem, w którym można obejrzeć, a następnie kupić ambitniejszą książkę.

Tych, którzy jeszcze nie mają „Krótkiego przewodnika…” lub chcieliby sprawić bliskim miły prezent, zachęcamy, żeby zajrzeli tutaj. Można tam nabyć książkę z rabatem lub w atrakcyjnych pakietach (m.in. wraz z „Alfabetem…”).

Zdjęcie pochodzi z blogu Bookiecik.pl. Zamieszczony tam tekst Dominiki Rydel można znaleźć tutaj.