Totus dla ks. Augustyńskiego

Strona główna/Bez kategorii/Totus dla ks. Augustyńskiego

Totus dla ks. Augustyńskiego

Twórca Stowarzyszenia „Siemacha”, laureat Nagrody Znaku i Hestii im. ks. J. Tischnera, ks. Andrzej Augustyński otrzymał kolejne prestiżowe wyróżnienie. W sobotę 8 października podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie wręczono mu nagrodę Totus w kategorii „Promocja człowieka, praca charytatywna i edukacyjno-wychowawcza”.

Ks. Andrzej Augustyński ma 48 lat. Należy do zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paolo. Jest inicjatorem powstania i przewodniczącym działającego od 18 lat Stowarzyszenia „Siemacha” w Krakowie – organizacji pożytku publicznego wspomagającej rozwój dzieci i młodzieży. „Siemacha” prowadzi 24 placówki w Krakowie i innych miejscowościach, kontynuując tradycje „Domu schronienia i dobrowolnej pracy dla biednych i opuszczonych chłopców” założonego w XIX w. przez ks. Kazimierza Siemaszko. Ks. Augustyński jest również prezesem Zarządu Fundacji Rozwoju Społecznego DEMOS i przewodniczącym Komisji ds. Wychowania Rady Duszpasterskiej Archidiecezji Krakowskiej. W 2004 r. był członkiem zespołu ekspertów UNESCO, pracującego w Norymberdze nad zagadnieniami przeciwdziałania rasizmowi. „Chyba nie ma człowieka, który odcisnąłby głębszy ślad w moim myśleniu niż ks. Józef Tischner”, powiedział w jednym z wywiadów.
Nagrody Totus przyznawane są w związku z Dniem Papieskim przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w czterech kategoriach: za osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej, pracę charytatywną, propagowanie nauczania Jana Pawła II oraz działalność medialną (dla upamiętnienia postaci bp. Jana Chrapka). W kategorii „papieskiej” w tym roku nominowani byli m.in. wieloletni redaktor „Tygodnika Powszechnego” i miesięcznika „Znak” Janusz Poniewierski oraz publicysta i wykładowca Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. J. Tischnera Marek Zając.
Więcej informacji na temat uroczystości można znaleźć tutaj.

2011-10-11T15:29:00+00:00 11 października 2011|Bez kategorii|