Abp Grzegorz Ryś, s. Barbara Chyrowicz czy ks. Manfred Deselaers – to tylko niektórzy z gości Tischnerowskich Dni Skupienia, które odbędą się w Łopusznej w dniach 15-17 marca.

 

Jest to nowa inicjatywa Stowarzyszenia „Drogami Tischnera”, które wcześniej przez wiele lat organizowało Rekolekcje Tischnerowskie w Ludźmierzu. Trzydniowe spotkanie w Łopusznej też będzie miało charakter rekolekcyjny – będą konferencje, przygotowanie do spowiedzi i spowiedź – nie będzie natomiast jednego kaznodziei, lecz cały szereg gości, którzy pomogą uczestnikom w skupieniu się na różnych wymiarach życia chrześcijańskiego. Wśród zaproszonych są laureaci Nagrody Znaku i Hestii im ks. J. Tischnera: s. Barbara Chyrowicz, ks. Manfred Deselaers, ks. Józef Krawiec i ks. Mirosław Tosza. Będzie też okazja wysłuchać m.in. konferencji Bronisława Stocha, psychologa, ojca sławnego skoczka Kamila. Spotkania odbywać się będą w Ośrodku Wypoczynkowym „Natanael” oraz w kościele parafialnym w Łopusznej.

Dla naszych Czytelniczek i Czytelników mamy jedną smutną wiadomość i jedną radosną. Smutna jest taka, że w dniu ogłoszenia przez Stowarzyszenie „Drogami Tischnera” zapisów na Tischnerowskie Dni Skupienia wszystkie miejsca w „Natanaelu” zostały zarezerwowane – mimo iż program ani lista gości nie były jeszcze znane. Radosna jest taka, że niektóre wydarzenia będą publicznie dostępne. Dotyczy to m.in. konferencji rekolekcyjnej abp. Grzegorza Rysia, która zostanie wygłoszona w piątek 15 marca po Mszy świętej odprawianej o godz. 17 w kościele parafialnym w Łopusznej. Z kolei w niedzielę 17 marca po Mszy świętej o godz. 11 zaplanowano koncert pieśni wielkopostnych w wykonaniu zespołu ,,Młodzi Łopuśnianie”, który poprowadzi Stanisława Trebunia-Staszel. Zapraszamy!

 

Więcej informacji o Tischnerowskich Dniach Skupienia można znaleźć tutaj.

 

Na zdjęciu: Ośrodek „Natanael” w Łopusznej w styczniu br. Autorem zdjęcia jest Piotr Fajfer.