Mimo że od wydania tej książki minęło już półtora roku, wciąż budzi ona ogromne zainteresowanie czytelników. Liczba sprzedanych egzemplarzy zbliża się do 40 tysięcy!

 

„Krótki przewodnik po życiu” to zbiór artykułów, homilii i wystąpień ks. Józefa Tischnera, które nie były wcześniej publikowane w książkach. Wojciech Bonowicz uporządkował je tematycznie, proponując refleksję nad takimi tematami jak „Dom”, „Spotkanie”, „Miłość”, „Nienawiść”, „Śmierć” czy „Nadzieja”. Zbiór zamyka wystąpienie ks. Tischnera poświęcone „Mądrości ludzi gór”, w którym w barwny sposób opowiada on o świecie wartości kultywowanych na Podhalu. Piękna oprawa graficzna, oryginalnie wykorzystująca motywy góralskie, oraz przystępność zebranych tekstów sprawiły, że popularność książki sięgnęła daleko poza tradycyjne kręgi tischnerowskie.

„Krótki przewodnik…” wraz z wydanym w ubiegłym roku „Alfabetem duszy i ciała” stał się popularnym prezentem, pojawił się też w sprzedaży w specjalnej ofercie jednej z sieci dyskontowych. Książka tak się spodobała, że sieć kilkakrotnie ponowiła zamówienie. Przez wiele miesięcy „Krótki przewodnik…” oraz „Alfabet…” były też na liście bestsellerów księgarni internetowej Znaku.

Niebawem do księgarń trafi nowa książka z nieznanymi tekstami ks. Tischnera: „Kot pilnujący myszy”.

 

„Krótki przewodnik…” można zamówić tutaj.