W poniedziałek 11 marca o godz. 19 Instytut Myśli Józefa Tischnera w Krakowie zaprasza na debatę z udziałem Izabelli Sariusz-Skąpskiej i Piotra Kosiewskiego. Tytuł spotkania: „Pogarda (dla) elit. Czy w XXI wieku mówienie o elitach ma jeszcze sens?”.

 

„W świecie zmieniających się nieustannie technologii, coraz głębszych procesów globalizacyjnych i nieposkromionej kariery mediów społecznościowych – tego wszystkiego, co podważa hierarchie, pogłębia egalitaryzm i ma nas ze sobą zrównać – czy można jeszcze mówić o elitaryzmie? Jakie są przyczyny odrzucania dzisiejszych elit? A może egalitarny szum to tylko złudzenie, a elity są nadal potrzebne? Czy i jakie elity są lekiem na bylejakość kultury masowej i na zagrożenia populizmem?” Tak organizatorzy spotkania wprowadzają w jego temat.

W rozmowie udział wezmą Izabella Sariusz-Skąpska, historyczka literatury i kultury, prezes Federacji Rodzin Katyńskich, oraz Piotr Kosiewski, historyk i krytyk sztuki, kierownik działu Forum Idei-Debaty Fundacji im. Stefana Batorego. Spotkanie, które poprowadzi Maria Karolczak, rozpocznie się o godz. 19 w sali IMJT (ul. Sławkowska 14, I piętro, drzwi po lewej stronie). Wstęp jest wolny. Zapraszamy!

 

Zdjęcie: Instytut Myśli Józefa Tischnera.