W czwartek 25 czerwca o godz. 20 odbędzie się promocja książki „Tischner. Biografia” autorstwa Wojciecha Bonowicza. Rozmowę online przeprowadzi z autorem Katarzyna Kubisiowska.

 

– Ktoś mi kiedyś powiedział, że jak Tischner wchodził do pokoju, to jakby się drzwi otwierały w człowieku. Drzwi się otwierały – i żyć się chciało. Każdy z nas nosi w sobie pragnienie, że przyjdzie taki ktoś, kto mu powie: „Słuchaj, cała ta twoja szamotanina ma sens”. Każdy chce to usłyszeć – czy to będzie poeta, czy gość, który ma budę z warzywami, polityk, który już nie wie, za czym głosuje, czy zdesperowana matka niepełnosprawnego dziecka… – mówi Wojciech Bonowicz. Słowa te znalazły się na okładce jego najnowszej książki, biografii ks. Józefa Tischnera, która ukazała się na krótko przed 20. rocznicą śmierci autora „Etyki solidarności”.

Co z Tischnera zostało w polskim Kościele i polskim społeczeństwie? Czy ks. Tischner mógł zostać prymasem? Co miałby nam do powiedzenia dzisiaj? Czy Tischner jest wielkim przegranym, czy przeciwnie? To tylko niektóre z pytań, jakie mogą pojawić się podczas rozmowy. W trakcie wydarzenia możliwe będzie zadawanie przez uczestników własnych pytań w komentarzach pod streamingiem.

Transmisja będzie dostępna na facebookowych profilach Wydawnictwa Znak  i Tygodnika Powszechnego . Jeśli pojawią się jakieś inne możliwości jej obejrzenia, również o tym poinformujemy.

Książkę „Tischner. Biografia” można zamawiać tutaj.