Piotr Cyrwus, ks. Andrzej Luter i Jacek Żakowski będą gośćmi kolejnego spotkania z cyklu „Teologia teatru” organizowanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II oraz Teatr Polski w Warszawie. Tematem spotkania – które zaplanowano na niedzielę 26 marca – będzie Tischnerowska refleksja o dialogu.

O godz.17 w budynku Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana (ul. K. Karasia 2) rozpocznie się debata zatytułowana „Kształt dialogu według Tischnera”, w której udział wezmą publicyści ks. Andrzej Luter i Jacek Żakowski. Rozmowę poprowadzą, jak zwykle, Anna Karoń-Ostrowska i Janusz Majcherek, a fragmenty tekstów ks. Tischnera przeczyta Piotr Cyrwus.
„Tematem rozmowy”, piszą organizatorzy, „będzie dialog, jego rozumienie i praktykowanie przez ks. prof. Tischnera. Będziemy analizować pojęcie dialogu w >>Filozofii dramatu<<, jego wartość i znaczenie w relacji międzyludzkiej, w teatrze, w życiu społecznym i politycznym. Będziemy pytać o to, czym jest prawdziwy dialog, co wydarza się między zadanym i usłyszanym pytaniem a autentyczną odpowiedzią. Co sztuka prowadzenia rozmowy mówi o nas samych”.
Wstęp na debatę jest wolny. Zapraszamy!