„Świat stoi naopak. Nie jest dobrze, ale zeby miało być tak całkiem źle, to tego nie powiym” – tablica z takim napisem stanęła w grudniu w pobliżu Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej. To pierwsza z tablic, które złożyć się mają na cykl „Tischner – krajobraz myśli”. Podobne tablice będzie można spotkać w różnych miejscach Podhala, o ile znajdą się fundatorzy.

Autorem odsłoniętej tablicy jest artysta plastyk Piotr Frysztak, a ufundowali ją Andrzej Dubiel, właściciel Zakładu Szklarskiego w Rabce, i Kazimierz Wolski, właściciel Przedsiębiorstwa Kamieniarskiego w Kluszkowcach. Tak jak zapowiadaliśmy na naszej stronie, odsłonięto ją w sobotę 7 grudnia. W uroczystości wzięły udział władze gminy, miejscowy proboszcz, rodzina ks. Tischnera i grono jego sympatyków, a przygrywała muzyka Leszka Szewczyka.

„Tischner – krajobraz myśli” to nowa inicjatywa popularyzująca osobę i dzieło ks. Józefa Tischnera. W notce na naszej stronie informowaliśmy błędnie, że kolejne tablice pojawią się w różnych zakątkach Łopusznej. Tymczasem pomysłodawcy chcą, aby rozsiane były one po całym Podhalu. Każda tablica będzie miała formę „stacji” przykrytej drewnianym daszkiem. U dołu znajdzie się wykonany z kamienia profil gór, na którym wyryte zostaną nazwiska autora oraz fundatorów.