W czwartek 21 marca o godz. 17 zapraszamy do Radia Kraków na spotkanie organizowane w ramach tegorocznej Strefy Tischnera. O tym, kim jest dobry człowiek, dyskutować będą: lekarz Maciej Małecki, filozof Piotr Grzegorz Nowak i teolog Piotr Sikora. Rozmowę poprowadzi Jolanta Drużyńska.

 

Tradycją Strefy Tischnera stały się już spotkania organizowane w Studiu im. Romany Bobrowskiej w budynku Radia Kraków (al. Juliusza Słowackiego 22). Dyskusje, które odbywają się z udziałem publiczności, są rejestrowane i potem trafiają na antenę. W tym roku dziennikarka Jolanta Drużyńska zaprosiła do rozmowy niezwykle interesujący zestaw gości. Prof. Maciej Małecki jest wybitnym specjalistą w dziedzinie chorób wewnętrznych, w szczególności cukrzycy, członkiem europejskiej Grupy Ekspertów Genetyki Cukrzycy. Dr Piotr Grzegorz Nowak to filozof zajmujący się problematyką etyczną, w tym zwłaszcza etyką medyczną; ostatnio opublikował książkę „Etyka – śmierć – transplantacja”. Dr Piotr Sikora jest teologiem i publicystą, członkiem redakcji „Tygodnika Powszechnego” i laureatem Nagrody Znaku i Hestii im. ks. J. Tischnera z 2011 r. za książkę „Logos niepojęty”.

Bardzo zachęcamy do udziału w tym spotkaniu, które jest swego rodzaju wprowadzeniem w problematykę tegorocznych Dni Tischnerowskich. Wstęp jest wolny.