Spotkanie z Martinem Buberem

Strona główna/Bez kategorii/Spotkanie z Martinem Buberem

Spotkanie z Martinem Buberem

W poniedziałek 14 maja zapraszamy na ostatnie z cyklu „Spotkań z filozofią XX wieku”. Jego bohaterem będzie jeden z głównych twórców filozofii dialogu Martin Buber. Fragmenty jego dzieła „Ja i Ty” czytać będzie z uczestnikami Wojciech Bonowicz. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16 w sali 108 Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana (ul. Krupnicza 38) w Krakowie. Wstęp wolny!

„Ja i Ty”, najbardziej znana z książek Bubera, ukazała się w 1923 r. i stanowi jedną z kanonicznych pozycji nie tylko dla zainteresowanych myślą „dialogików”, ale dla wszystkich interesujących się filozofią XX wieku. Podczas spotkania uczestnicy zapoznają się z jego najważniejszym fragmentem, dotyczącym „podstawowych słów” opisujących ludzką sytuację w świecie: „Ja-Ty” i „Ja-To”.

„Spotkania z filozofią XX wieku” przeznaczone są przede wszystkim dla licealistów, ale otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Organizatorzy proszą, aby zgłaszać większe grupy młodzieży na adres e-mail: kmtpnis@cmjordan.krakow.pl, lub pod numerem telefonu: 12/430 00 15 wew. 230. Teksty, które będą omawiane, można znaleźć w opracowanej przez Michała Bardela „Antologii tekstów filozoficznych dla maturzystów, olimpijczyków, studentów i nauczycieli filozofii”, tom II (Espe, Kraków 2003). Książka jest, niestety, trudna do zdobycia (pojedyncze egzemplarze można czasem znaleźć w księgarniach w dziale z podręcznikami), dlatego kserokopie odpowiednich stron będą dostępne podczas spotkań.

2012-05-09T13:07:00+00:00 9 maja 2012|Bez kategorii|