Rocznica śmierci ks. Tischnera: obchody w Łopusznej

Strona główna/Bez kategorii/Rocznica śmierci ks. Tischnera: obchody w Łopusznej

Rocznica śmierci ks. Tischnera: obchody w Łopusznej

28 czerwca mija 12 lat od śmierci autora „Etyki solidarności”. Rocznicowe obchody odbędą się w Łopusznej w weekend poprzedzający tę datę: 23-24 czerwca. W kościele parafialnym będzie można wziąć udział w Mszy świętej w intencji ks. Tischnera i posłuchać jego kazania. W Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się promocja książki poświęconej łopuszańskiej świątyni.

W sobotę 23 czerwca o godz. 18.30 w kościele parafialnym w Łopusznej odprawiona zostanie pierwsza Msza święta, po której – ok. godz. 19 – rozpocznie się „Wieczór z ks. Tischnerem”. Słowo wstępne wygłosi Wojciech Bonowicz, po czym odtworzone zostanie archiwalne nagranie jednego z kazań ks. Tischnera poświęconego wychowaniu. Wydarzeniu będzie towarzyszyć grana na żywo góralska muzyka.
Natomiast w niedzielę 24 czerwca uroczystości rocznicowe rozpoczną się o godz. 10.30 od złożenia kwiatów na łopuszańskim cmentarzu – na grobach ks. Tischnera i jego bratowej, zmarłej w ubiegłym roku Janiny Tischnerowej. O godz. 11 odprawiona zostanie Msza święta, w trakcie której przewidziane jest wystąpienie Diany Bonowicz z Fundacji „Kapucyni i Misje”. Opowie ona o pracy polskich misjonarzy w Afryce i o budowie Studni im. Janiny Tischnerowej w Czadzie, którą to budowę wspierali m.in. parafianie z Łopusznej.
Natomiast o godz. 12.30 rozpocznie się spotkanie w Gminnym Ośrodku Kultury. Wystąpi Zespół im. Ludwika Łojasa z Łopusznej, odbędzie się też promocja książki „Łopuszna – kościół drewniany” z udziałem autorów: Andrzeja Skorupy, Rafała Monity i Wojciecha Bonowicza. Serdecznie zapraszamy!

2012-06-18T20:18:00+00:00 18 czerwca 2012|Bez kategorii|