Góralsko-kaszubskie – takie będą tegoroczne Rekolekcje z ks. Józefem Tischnerem, które odbędą się w dn. 9-11 marca w Ludźmierzu. Poprowadzi je ks. Krzysztof Niedałtowski, a jednym z gośćmi będzie znany podróżnik Marek Kamiński.

,,Bóg – bliźni – sumienie” – tak brzmi temat tegorocznych rekolekcji. Ich organizatorem jest tradycyjnie Stowarzyszenie „Drogami Tischnera”, które tym razem postanowiło zaprosić do Ludźmierza gości z północy Polski – Kaszubów. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. Krzysztof Niedałtowski – gdański duszpasterz inteligencji i środowisk twórczych, ceniony kaznodzieja, ale też wykładowca religioznawstwa. W programie znalazły się m.in. posiady i koncerty góralsko-kaszubskie, wykład Mieczysława Ronkowskiego „Jak pomagać bliźniemu” oraz spotkanie z wieloletnim prezesem Instytutu Kaszubskiego Józefem Borzyszkowskim, zatytułowane „Ksiądz Józef Tischner i ks. Janusz Pasierb a nasze >>małe ojczyzny<<”. Będzie też można obejrzeć film dokumentalny „Ojciec, czyli o Pieronku” w reżyserii Szymona J. Wróbla, a w niedzielę 11 marca spotkać się z Markiem Kamińskim, polarnikiem i pielgrzymem, z którym rozmawiać będzie Joanna Podsadecka.

 

Nauki rekolekcyjne będą głoszone w kościele, a większość spotkań odbędzie się w Domu Rekolekcyjnym i ma charakter otwarty. Zapraszamy i zachęcamy jednocześnie, by przy okazji wesprzeć Stowarzyszenie „Drogami Tischnera”.

 

Pełny program tegorocznych rekolekcji oraz dane kontaktowe organizatorów można znaleźć tutaj.

Autorem zdjęcia jest Piotr Fajfer