W środę 7 marca ks. Adam Boniecki weźmie udział w obchodach 5. rocznicy powstania Gliwickiego Klubu „Tygodnika Powszechnego”.

 

Obchody rozpoczną się o godz. 16:30 od Mszy świętej w intencji klubowiczów odprawionej w gliwickiej Katedrze. Następnie o godz. 17:30 redaktor-senior spotka się z sympatykami w auli Centrum Edukacyjnego Jana Pawła II (ul. Górnych Wałów 3A). Osią tematyczną spotkania będą refleksje zawarte w najnowszej książce ks. Adama Bonieckiego pt. „Połączenie odebrane”. Spotkanie ma charakter otwarty, a poprowadzi je Piotr Magosz.

 

Przypominamy, że w Polsce i za granicą działa obecnie aż 28 Klubów „Tygodnika Powszechnego”. W tym roku klubowicze czytają szczególnie uważnie książkę „Tischner czyta Katechizm”, żeby dyskutować o tym, czym jest Kościół i jaką wizję obecności Kościoła w świecie miał ks. Józef Tischner. Kluby organizują też jednak mnóstwo innych spotkań, z których większość jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych. Ruch klubowy od kilku lat stale rośnie, podobnie jak rośnie sprzedaż „Tygodnika”. Zachęcamy, żeby zapoznać się z ofertą wydarzeń, którą można znaleźć tutaj.

 

Natomiast książkę ks. Adama Bonieckiego „Połączenie odebrane” można zamówić tutaj.