Premiera nowej książki Wojciecha Jagielskiego

Strona główna/Bez kategorii/Premiera nowej książki Wojciecha Jagielskiego

Premiera nowej książki Wojciecha Jagielskiego

„Ja nigdy święty nie byłem. Nie byłem święty, nawet jeśli za świętego uznaje się kogoś, kto grzeszy, ale stara się wyzbyć słabości”. Taki cytat z Nelsona Mandeli otwiera nową książkę Wojciecha Jagielskiego „Trębacz z Tembisy”. Wybitny pisarz, laureat Nagrody Znaku i Hestii im ks. J. Tischnera, opowiada w niej o człowieku, który stał się symbolem walki z rasizmem. We wtorek 12 listopada odbędzie się warszawska premiera tej książki.

„Trębacz z Tembisy. Droga do Mandeli” – tak brzmi pełny tytuł tej niezwykle ciekawej książki, poświęconej człowiekowi, który 27 lat spędził jako więzień rasistowskiego reżimu i który walkę z nim zaczynał jako organizator akcji terrorystycznych, a zakończył jako laureat Pokojowej Nagrody Nobla. W 1994 Nelson Mandela został pierwszym czarnoskórym prezydentem Republiki Południowej Afryki, ale pięć lat później złożył ten urząd i ogłosił, że odchodzi na polityczną emeryturę.

Drugim bohaterem książki Jagielskiego jest Freddie „Saddam” Maake, czciciel Mandeli, ale też wielki fan futbolu, który wszedł do historii tej dyscypliny, wprowadzając na stadiony słynne trąbki – wuwuzele. Podczas rozgrywanych w 2010 roku piłkarskich mistrzostw świata Nelson Mandela po raz ostatni pojawił się publicznie – tuż przed finałowym meczem i zakończeniem turnieju.
A trzecim bohaterem jest sam autor, który stara się o wywiad z historycznym przywódcą RPA. I w końcu dochodzi do spotkania – w okolicznościach, których reporter się nie spodziewał…

Premiera nowej książki Wojciecha Jagielskiego odbędzie się w Warszawie we wtorek 12 listopada o godz. 19 w Faktycznym Domu Kultury przy ul. Gałczyńskiego 12 (naprzeciw „Wrzenia Świata”). Rozmowę z autorem poprowadzi dziennikarz radiowej Trójki Michał Nogaś. Książkę „Trębacz z Tembisy” można zamówić tutaj.

2013-11-08T18:10:00+00:00 8 listopada 2013|Bez kategorii|