Po raz trzeci krakowski Instytut Myśli Józefa Tischnera zaprasza na całoroczny cykl spotkań zatytułowany „Poniedziałki z Tischnerem”. W każdy poniedziałek, z wyjątkiem świąt i ferii, o godz. 18 przy ul Sławkowskiej 14 (na I piętrze) odbywać się będą wykłady, pogadanki, dyskusje i promocje książek. W najbliższy poniedziałek, 9 listopada, można będzie posłuchać wykładu dr Adama Workowskiego „Wykolejone emocje”.

Tegoroczny cykl „Poniedziałków…” IMJT rozpoczął 26 października promocją książki „Oby wszyscy tak milczeli o Bogu!” – tomu rozmów Anny Karoń-Ostrowskiej z ks. Józefem Tischnerem. W najbliższych tygodniach czekają nas spotkania m.in. z Jackiem Filkiem, Piotrem Kłodkowskim, Karolem Tarnowskim i Adamem Workowskim oraz redaktorami „Pressji”. Wszystkie spotkania rozpoczynać się będą o godz. 18. Wstęp jest wolny. A oto szczegółowy program najbliższych „Poniedziałków…”:

9 listopada – Adam Workowski: Wykolejone emocje;
16 listopada – Marek Drwięga, Adam Hernas, Adam Workowski i redaktorzy „Pressji”: Dramat Tischnera – dyskusja z autorami Tischnerowskiego numeru Pressji;
23 listopada – Piotr Kłodkowski: Zderzenie cywilizacji
30 listopada – Karol Tarnowski: Wolność i wartości
7 grudnia – Jacek Filek: Wprowadzenie do fenomenologii nadziei
14 grudnia – Jarosław Jagiełło: Metamorfoza „człowieka” w filozofii Tischnera
11 stycznia – Dobrosław Kot: Wokół myślenia dramatycznego
18 stycznia – Wojciech Bonowicz: Czytanie Tischnera – „Etyka solidarności”

Więcej informacji o działalności Instytutu Myśli Józefa Tischnera oraz o tym, jak ją wesprzeć, można znaleźć tutaj.