Debata pod takim tytułem odbędzie się 12 maja w Zielonej Górze. Wezmą w niej udział: Zuzanna Radzik, ks. Michał Czajkowski, o. Paweł Gużyński i Ignacy Dudkiewicz.

 

Debata jest kolejną z cyklu debat organizowanych przez Kluby „Tygodnika Powszechnego” przy wsparciu Fundacji Konrada Adenauera i Fundacji „TP”. Rozpocznie się o godz. 17 w tradycyjnym miejscu spotkań zielonogórskich klubowiczów, czyli w Piekarni Cichej Kobiety (ul. Fabryczna 13). Poprzedzi ją Msza św. w intencji Klubu „TP”, która zostanie odprawiona o godz. 15 w kościele Św. Franciszka z Asyżu (ul. Kilińskiego 5).

Do rozmowy o tym, co się dzieje z polskim chrześcijaństwem zaproszeni zostali: teolożka i publicystka Zuzanna Radzik, teolog-biblista i specjalista od dialogu katolicko-żydowskiego ks. Michał Czajkowski, duszpasterz i publicysta o. Paweł Gużyński oraz redaktor działu „Wiara” w czasopiśmie „Kontakt. Magazyn nieuziemiony” Ignacy Dudkiewicz. Rozmowę poprowadzi dziennikarz Konrad Stanglewicz.

Więcej informacji o tej debacie można znaleźć tutaj.

Kolejna debata z tego cyklu, zatytułowana „Wartości chrześcijańskie w społeczeństwie obywatelskim”, odbędzie się 24 maja w Warszawie.

 

Autorem zdjęcia jest Adam Walanus.