W środę 16 maja Wojciech Bonowicz będzie gościem Klubu „Tygodnika Powszechnego” w Poznaniu, by porozmawiać z klubowiczami o książce „Tischner czyta Katechizm”. W piątek 11 maja tę samą lekturę czytać będzie Klub „TP” w Krakowie.

 

Książka stanowiąca zapis rozmów ks. Józefa Tischnera z Jackiem Żakowskim jest w tym roku „lekturą obowiązkową” Klubów „TP”. Dyskutowano o niej ostatnio m.in. w Bielsku-Białej, Grudziądzu i Tarnowie. Regularnie odbywają się też spotkania w Krakowie i Poznaniu. Najbliższe spotkanie w Krakowie zaplanowano 11 maja o godz. 18 w Instytucie Myśli Józefa Tischnera (ul. Sławkowska 14, I p., sala po lewej stronie). Jego tematem będzie rozdział siódmy książki zatytułowany „Tradycja”.

Także spotkanie w Poznaniu nie jest pierwszym poświęconym książce Tischnera i Żakowskiego. Tym razem poznańscy klubowicze będą mogli swoimi uwagami i wątpliwościami podzielić się z Wojciechem Bonowiczem, autorem biografii „Tischner”, opiekunem archiwum stworzonego przy Instytucie Myśli Józefa Tischnera. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.30 w Restauracji Pod Niebieniem (Stary Rynek 64/65).

Oba spotkania mają charakter otwarty, a organizatorzy zapraszają członków i sympatyków Klubów „Tygodnika Powszechnego” do wspólnej lektury.