W sobotę 15 sierpnia Wojciech Bonowicz będzie gościem Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego. Spotkanie, które poprowadzi Łukasz Wojtusik, rozpocznie się o godz. 15.30 w Kinie Miejsce (ul. Władysława Orkana 2 – wejście od tyłu budynku Kina „Sokół”).

 

„Moc słów” – pod takim hasłem odbędzie się tegoroczna, piąta już edycja Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego, która potrwa od 14 do 16 sierpnia.

Impreza nawiązuje do artystycznych tradycji Zakopanego, które przez dziesięciolecia gościło u siebie pisarki i pisarzy, a także twórców reprezentujących inne dziedziny sztuki. Na festiwal składają się spotkania autorskie, promocje książek, wernisaże wystaw malarstwa oraz koncerty. Nie zabraknie również regionalnego akcentu — spotkania „Na tatrzańskim szlaku literatury”. „Tę część festiwalu zwieńczy przyznanie Nagrody Literackiej Zakopanego dla jednej z nominowanych książek”, piszą organizatorzy. „Dodatkowo, przez cały czas trwania festiwalu, na Placu Niepodległości odbywać się będą warsztaty literacko-plastyczne oraz warsztaty animacji filmowej dla dzieci, głośne czytanie i inne wydarzenia przewidziane w programie Plenerowej Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej”.

W tym roku gośćmi imprezy będą m.in. Wojciech Bonowicz, Stanisław Łubieński, Dorota Masłowska, Michał Rusinek i Joanna Szczepkowska. Więcej informacji o wydarzeniu oraz program festiwalu można znaleźć tutaj.