Do sprzedaży trafia właśnie drugi dodruk książki „Tischner. Biografia” Wojciecha Bonowicza. Od kilku tygodni tytuł ten jest na pierwszym miejscu listy najlepiej sprzedających się książek księgarni wysyłkowej Znaku.

 

Książka miała swą premierę w czerwcu i od początku wzbudziła duże zainteresowanie mediów i czytelników. Z wpisów w mediach społecznościowych wynika, że wiele osób zabrało ją ze sobą na wakacje. W internecie dostępne są wywiady z autorem, przeprowadzone m.in. dla Onet.pl, TOK Fm czy radiowej Dwójki, a także zapis spotkania podczas Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie (na facebookowym profilu festiwalu).

W lipcu Wydawnictwo Znak zdecydowało się na pierwszy dodruk. Jednak w związku z rosnącymi zamówieniami konieczne było podwyższenie nakładu. W sumie dotychczas wydrukowano dwanaście tysięcy egzemplarzy.

W najbliższym czasie Wojciech Bonowicz spotka się z publicznością Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego (w sobotę 15 sierpnia). Planowane są również spotkania w Żorach, Dąbrowie Górniczej i Chojnicach, a także spotkania on-line.

 

Książkę „Tischner. Biografia” można zamówić tutaj.

 

Autorem zdjęcia jest Karol Maliszewski.