W niedzielę 21 lipca ks. Adam Boniecki będzie gościem Nadmorskiego Pleneru Czytelniczego w Gdyni. Wśród gości imprezy znalazła się też m.in. laureatka Nagrody Znaku i Hestii im. ks. J. Tischnera Henryka Krzywonos-Strycharska.

Organizowany już po raz ósmy Nadmorski Plener Czytelniczy to impreza targowa z bogatą ofertą spotkań autorskich i warsztatów dla czytelniczek i czytelników w różnym wieku. W targach bierze udział ponad 60 wystawców. Plener potrwa od 19 do 21 lipca. Organizatorem imprezy jest Murator EXPO. W tym roku gośćmi pleneru będą m.in.: ks. Adam Boniecki, Jerzy Bralczyk, Jacek Fedorowicz, Lucyna Kirwil, Henryka Krzywonos-Strycharska i Krzysztof Strycharski oraz Eustachy Rylski.

Spotkanie z ks. Bonieckim rozpocznie się w niedzielę 21 lipca o godz. 16 na plenerowej scenie przy Bulwarze Nadmorskim im. F. Nowowiejskiego. Poprowadzi je Jerzy Kisielewski. Tego samego dnia i w tym samym miejscu o godz. 17 spotkać będzie można Henrykę Krzywonos-Strycharską oraz jej męża Krzysztofa Strycharskiego, a pretekstem do rozmowy będzie książka „Moja żona tramwajarka”, której bohaterką jest laureatka Nagrody Tischnera z roku 2010. Wstęp na oba spotkania jest wolny.

Cały program Nadmorskiego Pleneru Czytelniczego można znaleźć tutaj.

Autorem zdjęcia jest Adam Walanus.