O Tischnerze w krakowskim KIK-u

Strona główna/Aktualności, Publikacje/O Tischnerze w krakowskim KIK-u

O Tischnerze w krakowskim KIK-u

W środę 20 lutego o godz. 18 Wojciech Bonowicz będzie gościem krakowskiego Klubu Inteligencji Katolickiej (ul. Sienna 5, parter). Podczas spotkania zatytułowanego „Mądrość, która daje nadzieję” opowie o osobie i dziele ks. Józefa Tischnera.

 

Spotkanie będzie połączone z promocją książki „Alfabet duszy i ciała” opublikowanej przez Znak. Przygotowany przez Wojciecha Bonowicza wybór fragmentów pism i wypowiedzi ks. Tischnera okazał się jednym z hitów okresu przedświątecznego i wciąż jest bardzo chętnie kupowany. Myśli wybitnego filozofa i duszpasterza zostały zgrupowane w rozdziały takie jak: Bóg, Ciało, Człowiek, Demokracja, Dialog, Filozofia, Góry i górale, Homo sovieticus, Ksiądz, Miłość, Myślenie, Nadzieja, Patriotyzm, Przeciwnik, Słowo, Solidarność, Władza, Wolność, Wzajemność czy Życie. W ten sposób powstał swoisty przewodnik po dziele Tischnera, które wciąż pozostaje ważnym punktem odniesienia dla wielu osób.

 

Organizatorami spotkania są KIK i Społeczny Instytut Wydawniczy Znak. Wstęp na spotkanie jest wolny. Będzie możliwość nabycia książek. Zapraszamy!

2019-02-18T13:22:55+00:00 18 lutego 2019|Aktualności, Publikacje|