W czwartek 15 września Kazimierz Tischner będzie gościem Klubu „Tygodnika Powszechnego” w Gliwicach. Spotkanie zatytułowane „Mój brat – ks. Józef Tischner” rozpocznie się o godz. 18 w Stacji Artystycznej Rynek (Rynek 4/5). Wieczór wypełni pokaz filmu oraz rozmowa.

Zaledwie w rok po śmierci ks. Józefa Tischnera jego młodszy brat Kazimierz założył Stowarzyszenie „Drogami Tischnera”, którego celem jest upowszechnianie myśli autora „Etyki solidarności” wśród młodzieży, a także rozwijanie współpracy pomiędzy placówkami, podmiotami i innymi organizacjami noszącymi jego imię. Samych szkół, które za patrona mają ks. Józefa Tischnera, jest dziś w Polsce przeszło 30. Stowarzyszenie organizuje m.in. konferencje dla nauczycieli, rajdy dla dzieci i młodzieży oraz dni skupienia dla wszystkich zainteresowanych. Kazimierz Tischner został bohaterem filmu Szymona J. Wróbla „Jego oczami”, w którym opowiada o swoim bracie, ale też o życiu rodziny Tischnerów i działalności Stowarzyszenia.

Podczas gliwickiego spotkania będzie można zobaczyć krótką wersję filmu oraz porozmawiać z jego bohaterem. Wstęp na spotkanie jest otwarty.

Więcej informacji o działalności Klubów „Tygodnika Powszechnego” można znaleźć tutaj.

Autorem zdjęcia jest Przemysław Bukowski.