O Tischnerze na Weekendzie Anielskim w Lanckoronie

Strona główna/Bez kategorii/O Tischnerze na Weekendzie Anielskim w Lanckoronie

O Tischnerze na Weekendzie Anielskim w Lanckoronie

„Nie wiem, jak ty, ale ja spadłem (z nieba)…” – taki tytuł nosi spotkanie z Kazimierzem Tischnerem i Wojciechem Bonowiczem, które odbędzie się w sobotę 13 grudnia w Lanckoronie, w ramach organizowanego tam cyklicznie Weekendu Anielskiego. Zapraszamy do „Leśnego Ogrodu” (ul. Św. Jana 15) na godz. 11 – będą fragmenty filmów i rozmowa o tym, czy ks. Tischner rzeczywiście spadł z nieba.

Tytuł spotkania nawiązuje do audycji radiowej „Teologia humoru”, którą w 1993 roku przygotowała Elżbieta Konieczna, redaktorka Radia Kraków. W programie, obok ks. Tischnera, udział wziął także jego uczeń, Tadeusz Gadacz. W pewnym momencie Gadacz, mówiąc o kapłaństwie, powiedział, że „księża nie spadają z nieba”. W tym momencie wtrącił się Tischner: „Może ty nie spadłeś, ale ja spadłem” – i sala wybuchnęła śmiechem.
„Anielskie” spotkanie z ks. Tischnerem będzie okazją do przypomnienia sobie tej niezwykłej postaci. Będą też sprzedawane książki ks. Tischnera i o ks. Tischnerze. Zapraszamy serdecznie do Lanckorony!

2014-12-08T10:00:00+00:00 8 grudnia 2014|Bez kategorii|