Dwadzieścia lat temu Uniwersytet Łódzki, jako pierwsza uczelnia w kraju, nadał ks. Józefowi Tischnerowi tytuł doktora honoris causa. Uroczystości upamiętniające to wydarzenie odbędą się we czwartek 5 marca. W planie m.in. dyskusja o znaczeniu Tischnera dla polskiej filozofii oraz spotkanie poświęcone jego osobie.

Część pierwszą imprezy zaplanowano na godz. 15.30. Wtedy to w Sali Rady Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego (ul. Kopcińskiego 8/12) przypomniana zostanie uroczystość nadania honorowego doktoratu ks. Tischnerowi, a następnie rozpocznie się panel dyskusyjny poświęcony myśli Tischnera i jej znaczeniu w polskiej filozofii. Tę część Uniwersytet Łódzki przygotowuje wspólnie z krakowskim Instytutem Myśli Józefa Tischnera.

Część druga, wspomnieniowa, rozpocznie się o godz. 19 w klubokawiarni „Niebostan” (ul. Piotrkowska 17). W trakcie spotkania przywołane zostaną wywiady z ks. Józefem Tischnerem, fragmenty jego książek, będzie też można wysłuchać wspomnień osób bezpośrednio z nim związanych. Gościem specjalnym spotkania będzie Kazimierz Tischner, któremu towarzyszyć będzie kapela góralska „Nasza Rodzinka”, złożona z członków rodzin Staszlów, Trebuni-Tutków i Wyrostków. Zapraszamy!