Aleksandra Domańska, Marina Hulia i Robert Piłat byli gośćmi audycji Jolanty Drużyńskiej przygotowanej przez Radio Kraków. Tematem rozmowy była nadzieja, ale też rozmaite inne wątki, które pojawiły się w publikacjach i działaniach tegorocznych laureatów Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera.

Audycja została po raz pierwszy wyemitowana 28 października, ale wciąż jest dostępna na stronie internetowej Radia Kraków. W nagraniu, oprócz głównych gości, udział wzięli także Miłosz Puczydłowski, filozof, laureat Nagrody Tischnera z roku 2018 roku, Jolanta Kogut, koordynatorka Nadzwyczajnych Dni Tischnerowskich oraz Wojciech Bonowicz, publicysta, poeta i opiekun merytoryczny Dni.

Mowa była m.in. o myśleniu, które poszerza nam świat, o nadziei, która jest doświadczeniem wspólnotowym, ale też samowiedzą, o tym, jakie Polacy mają problemy sami ze sobą, wreszcie o tym, jaka pomoc jest skuteczna i jaka budzi w ludziach nadzieję właśnie. Zachęcamy, żeby na początku nowego roku wysłuchać tej bardzo interesującej rozmowy. Można to zrobić tutaj.

 

Autorem zdjęcia jest Jędrzej Kogut.