W Kielcach (13 września), Starachowicach (14 września) i Włoszczowie (15 września) spotka się z czytelniczkami i czytelnikami Wojciech Bonowicz, autor biografii „Tischner” i współredaktor książki Wiesława Myśliwskiego „W środku jesteśmy baśnią”. A 17 września na otwarcie Festiwalu Literackiego Znaczenia w Wołominie poprowadzi dyskusję o zaczerpniętym z Tischnera tytule „Nie należy przywiązywać się do widoku z jednego okna”.

Wojciech Bonowicz rusza w kolejną trasę, żeby opowiedzieć o swoich spotkaniach z ludźmi, którzy wpłynęli i wpływają na kształt polskiej kultury, ale też na jego osobisty stosunek do świata i do literatury. Co znaczą słowa wypowiedziane przez Wiesława Myśliwskiego, że „w środku jesteśmy kipiącą baśnią”? Jakie w związku z tym są zadania literatury? Dlaczego ks. Józef Tischner już pod koniec lat 80. ubiegłego wieku przestrzegał, żeby „nie przywiązywać się do widoku z jednego okna”? Czy można polubić pluralizm i czego uczy życie w różnorodnym etnicznie i kulturowo świecie? Oto niektóre z pytań, jakie pojawią się na pewno podczas nadchodzących spotkań.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Podczas spotkań będzie nie tylko możliwość porozmawiania z autorem, ale też nabycia jego książek.

 

Oto szczegółowy plan spotkań:

 

13 września, wtorek

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach, ul. ks. Piotra Ściegiennego 13

godz. 17 – spotkanie z Wojciechem Bonowiczem

 

14 września, środa

Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach, ul. Jana Kochanowskiego 5

godz. 17 – spotkanie z Wojciechem Bonowiczem

 

15 września, czwartek

Biblioteka Publiczna we Włoszczowie, ul. Kościuszki 11

godz. 17 – spotkanie z Wojciechem Bonowiczem

 

17 września, sobota

Miejska Biblioteka Publiczna w Wołominie, ul. Wileńska 32

godz. 14 – „Nie należy przywiązywać się do widoku z jednego okna”, rozmowa o znaczeniu różnorodności kultur w życiu społeczności z udziałem pisarek Patrycji Dołowy i Moniki Sznajderman, prowadzenie: Wojciech Bonowicz

 

Autorem zdjęcia jest Adam Walanus.