„Dziwne, że budowanie świata opartego na miłości wydaje się nam zadaniem beznadziejnym, a jednocześnie porywającym. Trudno nam sobie wyobrazić świat oparty na wzajemnej miłości, a jednocześnie za nim uparcie tęsknimy”. Już niebawem do księgarń trafi nowa książka ks. Adama Bonieckiego – „Sprawdzian z miłości”.

 

Zebrane w tym tomie krótkie teksty ks. Bonieckiego – jego edytoriale publikowane w „Tygodniku Powszechnym” – powstawały w ostatnich latach. Redaktor tomu, Michał Okoński, zgrupował je w trzech działach: „Społeczeństwo”, „Państwo”, „Kościół”. We wstępie przypomniał o przeszło półrocznej przerwie w pisaniu; wymusił ją na redaktorze-seniorze udar, którego doznał on w marcu 2022 roku. Ks. Boniecki do regularnego pisania jednak wrócił – ku radości czytelniczek i czytelników. Książka pozwala spojrzeć na „urobek” ostatnich lata z nieco innej perspektywy. Uporządkowane wedle tematów krótkie teksty tworzą nowe całości, wzajemnie się dopełniając i oświetlając.

Książka trafi do księgarń w całym kraju 11 października, jednak już dziś można ją zamówić tutaj. Natomiast wcześniejsze książki ks. Adama Bonieckiego są dostępne tutaj