O ks. Józefie Tischnerze podczas Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego

Strona główna/Bez kategorii/O ks. Józefie Tischnerze podczas Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego

O ks. Józefie Tischnerze podczas Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego

W dniach 14-15 maja pod hasłem „Twarze Małopolski” odbędą się XIII Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego. Dwanaście wybranych zabytków zostanie zaprezentowanych poprzez związane z nimi postacie – artystów, naukowców, przedstawicieli różnych stanów i grup narodowościowych. Postać ks. Józefa Tischnera połączona zostanie z kolegiatą św. Anny, w której przez wiele lat autor „Etyki solidarności” odprawiał msze i głosił homilie.

Kolegiatę św. Anny będzie można zwiedzać z przewodnikiem w sobotę i niedzielę 14 i 15 maja. Przewidziane są też projekcje filmów o historii świątyni, wykłady, koncert organowy, a nawet… wystawa złudzeń optycznych i warsztaty plastyczne dla dzieci poświęcone figurom niemożliwym. Szczegóły znajdują się na stronie http://2011.dnidziedzictwa.pl/trasa-krakowska/.
O samym ks. Tischnerze będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkania w Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana (ul. Krupnicza 38). O g. 14.00 rozpocznie się tam spotkanie „Józef Tischner. Ksiądz, filozof, człowiek”, które poprowadzi Wojciech Bonowicz. Będzie to wykład przeplatany fragmentami filmów z udziałem ks. Tischnera. Współorganizatorem spotkania jest Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuk.
Wstęp na wszystkie imprezy jest wolny.

2011-05-09T14:07:00+00:00 9 maja 2011|Bez kategorii|