Ks. Tomaš Halík w Krakowie

Strona główna/Bez kategorii/Ks. Tomaš Halík w Krakowie

Ks. Tomaš Halík w Krakowie

Znany czeski teolog, filozof i publicysta znowu w Polsce! Ks. Tomaš Halík będzie gościem Festiwalu Miłosza, podczas którego weźmie udział w dyskusji „O zgiełku wielu religii”, prowadzonej przez Krzysztofa Michalskiego. Spotka się też ze swoimi czytelnikami z okazji wydania przez Znak jego najnowszej książki „Teatr dla aniołów”. Wszystko to w dniach 14-15 maja.
Spotkanie promujące książkę odbędzie się w sobotę 14 maja o godz. 11 w kapitularzu oo. Dominikanów (ul. Stolarska 12). Poprowadzi je red. Anna Łoś (Radio Kraków). Spotkanie zostało wpisane w program rozpoczynających się dwa dni później Dni Społecznych, cyklicznej imprezy organizowanej przez Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie „Beczka”, której celem jest „zachęcenie młodych ludzi do odważnego realizowania swoich pasji i zainteresowań oraz aktywnej postawy społecznej”. Książka „Teatr dla aniołów. Życie jako religijny eksperyment” to próba spojrzenia na problemy współczesnego świata, w szczególności napięcie między wiarą i niewiarą, z perspektywy pozwalającej dostrzec nie tylko konflikty, ale również punkty styczne między odmiennymi światopoglądami.
Natomiast dzień później, w niedzielę 15 maja o godz. 12 w auli Auditorium Maximum UJ (ul. Krupnicza 33) będzie można przysłuchać się dyskusji „O zgiełku wielu religii”, zorganizowanej w ramach odbywającego się w Krakowie Festiwalu Miłosza. Dyskusję poprowadzi filozof Krzysztof Michalski. Obok Tomasza Halíka udział w niej wezmą: turecka socjolożka Nilüfer Göle, wybitna znawczyni współczesnych społeczeństw islamskich, oraz angielski filozof John Gray, autor m.in. książek „Al-Kaida i korzenie nowoczesności” (2006) oraz „Czarna msza: apokaliptyczna religia i śmierć utopii” (2009).
Wstęp na obie imprezy jest wolny.

2011-05-09T14:04:00+00:00 9 maja 2011|Bez kategorii|