"Dzieci potwornie zaniedbują wychowywanie rodziców", mówił podczas spotkania z uczestnikami warsztatów "Zapraszamy do myślenia" ich gość specjalny – filozof Jacek Filek. Żywa rozmowa z intrygującym filozofem była zwieńczeniem dwudniowych spotkań, w czasie których dyskutowano o domu, bezdomności, wolności i innych sprawach.

Warsztaty "Zapraszamy do myślenia" odbyły się w dn. 9 i 10 kwietnia w siedzibie Instytutu Myśli Józefa Tischnera (ul. Sławkowska 14). Studenci, którzy wzięli w nich udział, reprezentowali bardzo różne kierunki: od teologii, przez kulturoznawstwo, po inżynierię materiałową. W czasie spotkań z filozofami – Dobrosławem Kotem i Adamem Workowskim – dyskutowali o tym, czym jest dom, a podczas warsztatów z literaturoznawcami – Wojciechem Bonowiczem i Łukaszem Tischnerem – czytali fragmenty "Filozofii dramatu".

Wspaniałym finałem było spotkanie z Jackiem Filkiem, laureatem Nagrody Znaku i Hestii im. ks. J. Tischnera. W swobodnej rozmowie, moderowanej przez Łukasza Tischnera, uczestnicy pytali m.in. o relację między domem a wolnością, o relatywizm kulturowy i o to, czy można znaleźć wspólną etyczną podstawę w naszych sporach światopoglądowych.

Organizację warsztatów nadzorowała Jolanta Kogut. Wszystkim uczestnikom i organizatorom – dziękujemy!!!

Więcej zdjęć z warsztatów można znaleźć tutaj.