W piątek 28 maja Wojciech Bonowicz będzie gościem XIII Radomskiego Festiwalu Filozofii „OKNA” im. prof. Leszka Kołakowskiego. To pierwsze spotkanie z publicznością na żywo od siedmiu miesięcy.

„Festiwal został powołany do życia w celu propagowania filozofii w naszym mieście, do którego profesor Kołakowski czuł zawsze wielki sentyment oraz dla upamiętnienia jego osoby”, piszą organizatorzy imprezy. Autor „Obecności mitu” urodził się w Radomiu w 1927 r. i tam spędził dzieciństwo. Co roku podczas festiwalu wręczana jest Nagroda im. Leszka Kołakowskiego i Gminy Miasta Radomia dla zwycięzcy Ogólnopolskiej Olimpiady Filozoficznej. Ponadto w ramach imprezy organizowane są dyskusje, warsztaty filozoficzne, spotkania autorskie i spektakle teatralne. W tym roku obok Wojciecha Bonowicza gościem imprezy będzie m.in. autor biografii Leszka Kołakowskiego Zbigniew Mentzel.

Spotkanie z Wojciechem Bonowiczem odbędzie się o godz. 17 w Sali Kameralnej Ośrodka Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” (ul. Malczewskiego 16). Poprowadzi je Marcin Kępa. Podczas spotkania będzie możliwość nabycia książek i zdobycia autografu autora.

Cały program festiwalu można znaleźć tutaj.