Regały i fotele z gabinetu Jerzego Turowicza, biurka Józefy Hennelowej i Krzysztofa Kozłowskiego oraz wiele innych pamiątek znajdzie się w głównej siedzibie Klubów „Tygodnika Powszechnego” w Krakowie. Potrzebne są jednak środki na wynajem lokalu i jego urządzenie. Dlatego klubowicze apelują o pomoc.

 

W związku z wyprowadzką redakcji „Tygodnika Powszechnego” z ul. Wiślnej 12 Kluby „Tygodnika Powszechnego” i Stowarzyszenie im. Jerzego Turowicza otrzymały sporo podarunków: biurka (m.in. Józefy Hennelowej i Krzysztofa Kozłowskiego), regały, fotele i książki (m.in. z gabinetu Jerzego Turowicza). Obietnicę przekazania pamiątek z mieszkania Józefy i Jacka Hennelów złożyła też rodzina wieloletniej redaktorki i felietonistki „Tygodnika”.

W ten sposób spełnia się wielkie marzenie klubowiczów, aby mieć własne miejsce spotkań, urządzone na wzór gabinetu Jerzego Turowicza. Ma to być przestrzeń do dyskusji o ważnych sprawach, ale też wypicia kawy w miłym towarzystwie, np. po przyjeździe do Krakowa lub w oczekiwaniu na pociąg. Jednocześnie będzie to miejsce, z którego koordynowana będzie działalność klubowa prowadzona w rożnych miastach Polski, a nawet poza jej granicami.

Dlatego Kluby „TP” szukają odpowiedniego lokalu w centrum Krakowa. Stowarzyszenie im. Jerzego Turowicza wystartuje w organizowanej przez miasto aukcji na lokale użytkowe, która odbędzie się 31 maja. By zwiększyć szanse w licytacji zorganizowana została zbiórka na lokal: https://zrzutka.pl/9rnb77. Można ją wesprzeć także bezpośrednimi wpłatami na konto nr 49 1750 0012 0000 0000 4104 8457 (w tytule wpłaty wpisując „na lokal”).

Gorąco zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy!