„Nie stracić wiary w Watykanie”

Strona główna/Bez kategorii/„Nie stracić wiary w Watykanie”

„Nie stracić wiary w Watykanie”

Taki tytuł nosi obszerna rozmowa ze Stefanem Frankiewiczem, byłym ambasadorem RP przy Stolicy Apostolskiej, którą przeprowadził Cezary Gawryś. Polski PEN Club i Towarzystwo „WIĘŹ”, które opublikowało książkę, zapraszają na spotkanie z autorem oraz o. Władysławem Oszajcą w poniedziałek 7 kwietnia o g. 18 do Domu Literatury w Warszawie (ul. Krakowskie Przedmieście 87/89).

Stefan Frankiewicz, z wykształcenia historyk literatury, został ambasadorem RP przy Stolicy Apostolskiej w 1995 r. i pełnił tę funkcję przez lat sześć. Wcześniej pracował m.in. jako redaktor polskiej edycji „L’Osservatore Romano” (1979-1989) i jako redaktor naczelny miesięcznika „Więź” (1989-1995), z którym był związany od początku lat 70. Za zasługi dla Kościoła został w 1997 r. odznaczony przez papieża Jana Pawła II Wielkim Krzyżem Orderu Błogosławionego Piusa IX. W rozmowie-rzece z Cezarym Gawrysiem opowiada o Janie Pawle II widzianym z bliska, wspomina też szereg osób – kardynałów, polityków, ludzi kultury – których poznał, mieszkając przez kilkanaście lat nad Tybrem.

Spotkanie w Domu Literatury otworzy prezes polskiego PEN Clubu Adam Pomorski. Następnie wysłuchać będzie można dwóch wystąpień – Stefana Frankiewicza („Karol Wojtyła – dialog wiary z kulturą”) i o. Wacława Oszajcy SJ („Straszny dwór na Watykanie. Refleksje wokół książki”). Fragmenty książki przeczyta Józef Duriasz. Wstęp jest wolny.

Książkę można zamówić tutaj.

2014-04-07T10:52:00+00:00 7 kwietnia 2014|Bez kategorii|