Myśli Tischnera na kartach pocztowych

Strona główna/Bez kategorii/Myśli Tischnera na kartach pocztowych

Myśli Tischnera na kartach pocztowych

„Muzyka wiary jest bogata, zarazem jednak subtelna. Aby mogła rozbrzmieć, potrzebna jest cisza”. Miłą niespodziankę przygotowało pod koniec mijającego roku dwóch świętokrzyskich filatelistów – Stanisław Barycki i Janusz Łojek. Dzięki nim w obiegu pojawiły się kolejne karty pocztowe z myślami ks. Józefa Tischnera.

Karty przygotowano we współpracy z Pocztą Polską w związku z przypadającym 9 grudnia świętem św. Gabriela, patrona poczty i filatelistów. Trzy karty przedstawiają zabytkowe kościoły w Chęcinach, a czwarta – widok dawnego Sandomierza i stronę tytułową słynnego „Psałterza” Mikołaja Gomółki. Na każdej karcie obok wspomnianych wizerunków znalazły się cytaty z pism ks. Tischnera. Z okazji wspomnianego święta pojawił się też okolicznościowy datownik z wizerunkiem św. Franciszka z Asyżu, upamiętniający opublikowanie przez papieża Franciszka encykliki „Laudato si”.

Autorem projektów jest Adam Kowalewski, a całkowity koszt przygotowania datownika i wydania kart (ponad 1000 egzemplarzy) ponieśli fundatorzy. Karty są sprzedawane w Urzędach Pocztowych. Kolekcjonerzy tischnerianów mogą skontaktować się z wydawcami za pośrednictwem naszej strony (bonowicz@znak.com.pl).

2016-01-04T10:00:00+00:00 4 stycznia 2016|Bez kategorii|