„Żywa Księga. Ks. Adam Boniecki komentuje Biblię” – taki tytuł nosi płyta DVD dołączona do świątecznego „Tygodnika Powszechnego” (nr 51-52/2014), który w środę 17 grudnia trafi do sprzedaży. Na płycie znajdują się rozważania redaktora-seniora poświęcone różnym fragmentom Pisma Świętego.

„Tak–tak, nie–nie”, „Nie zwalczajcie zła złem”, „Bracia Jezusa”. „W Duchu i w prawdzie”, „Milczenie Boga” – oto wybrane tytuły kilku spośród 10 mini-wykładów, jakie trafiły na płytę. Ks. Adam Boniecki dzieli się w nich z czytelnikami własnymi refleksjami, wskazując zwłaszcza te fragmenty Biblii, które mogą być trudne do zrozumienia, a nawet niepoprawnie zinterpretowane. „Czy można się spotkać z Jezusem? Czy chrześcijaństwo jest religią dla prostaków? Czy nasze złe czyny będą >>ogłaszane z dachów<<? Czy >>tak-tak, nie-nie<< oznacza, że nie ma miejsca na niuanse? Czy Jezus faktycznie poleca nam >>nie stawiać oporu złu<<? I czy miał braci?”. Na te i wiele innych pytań próbuje odpowiedzieć redaktor-senior „Tygodnika Powszechnego”.
Podwójne wydanie „Tygodnika Powszechnego” będzie w sprzedaży do 28 grudnia i kosztować będzie 9,90 zł. Płyta jest bezpłatnym prezentem od wydawcy. Partnerami wydania są: Krakowskie Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera oraz Stowarzyszenie Autorów ZAIKS.