„Lekcje czytania” w przededniu 12. Dni Tischnerowskich

Strona główna/Bez kategorii/„Lekcje czytania” w przededniu 12. Dni Tischnerowskich

„Lekcje czytania” w przededniu 12. Dni Tischnerowskich

Swoistym wstępem do Dni Tischnerowskich będą w tym roku „Lekcje czytania” zorganizowane przez Fundację „Tygodnika Powszechnego”. Podczas „Lekcji…”, które odbędą się 23 i 24 kwietnia w Międzynarodowym Centrum Kultury (Rynek Gł. 25), Wojciech Bonowicz przeczyta z krakowskimi licealistami dwa teksty ks. Tischnera: wprowadzenie do „Filozofii dramatu” oraz esej „Inny”.

Oba teksty mają wprowadzić młodzież w problematykę spotkania, która jest głównym tematem tegorocznych Dni Tischnerowskich. Wprowadzenie do „Filozofii dramatu” zawiera podstawowe intuicje Tischnera dotyczące sytuacji, w jakiej dochodzi do spotkań między ludźmi i między człowiekiem a Bogiem. Esej „Inny” – będący fragmentem przygotowywanej przez Tischnera, lecz nie ukończonej książki (miała to być kontynuacja „Filozofii dramatu” oraz „Sporu o istnienie człowieka”) – jest z kolei próbą zgłębienia problemu „inności”, który w spotkaniu nabiera szczególnej wagi.

„Lekcje…” odbędą się w poniedziałek i wtorek 23 i 24 kwietnia. Początek o godz. 13. Zgłoszenia indywidualne i grupowe przyjmowane są na adres: lekcjeczytania@tygodnik.com.pl.

2012-04-17T10:37:00+00:00 17 kwietnia 2012|Bez kategorii|