W czwartek 6 kwietnia zapraszamy do Studia im. Romany Bobrowskiej w Radiu Kraków na pierwsze spotkanie w ramach tegorocznej Strefy Tischnera. Będzie to „Lekcja czytania z >>Tygodnikiem Powszechnym<<”, w trakcie której filozof Adam Workowski omówi esej ks. Józefa Tischnera „Inny”. Początek spotkania o godz. 10.00. Wstęp jest wolny. Tekst będzie dostępny na miejscu.

Strefa Tischnera to cykl imprez poprzedzających 17. Dni Tischnerowskie, które odbędą się w dn. 20-22 kwietnia. Ich współorganizatorem jest Radio Kraków. W ramach tegorocznej Strefy przewidziano jeszcze dwa wydarzenia.
W poniedziałek 10 kwietnia o godz. 19.00 w Studiu im. Romany Bobrowskiej będzie można spotkać pedagogów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, którzy opowiedzą o relacjach ks. Józefa Tischnera z wykładowcami i studentami PWST. Spotkanie poprowadzi Jolanta Drużyńska.
Natomiast w środę 19 kwietnia o godz. 10.00 w trakcie kolejnej „Lekcji czytania z >>Tygodnikiem Powszechnym<<” Wojciech Bonowicz zaproponuje lekturę eseju Leszka Kołakowskiego „Niepewność epoki demokracji”.

Wszystkie spotkania mają charakter otwarty. „Lekcje czytania” polecamy szczególnie młodzieży licealnej (nauczyciele mogą przyprowadzić całe klasy, prosimy tylko wcześniej o informację na adres: [email protected]). Ale mile widziani będą wszyscy uczestnicy.