Laureatki, laureaci – prezentacje

Strona główna/Bez kategorii/Laureatki, laureaci – prezentacje

Laureatki, laureaci – prezentacje

Przez kilka najbliższych miesięcy będziemy na naszej stronie prezentować laureatki i laureatów Nagrody Znaku i Hestii im ks. J. Tischnera, przyznawanej od 2001 roku. Inicjatorami nagrody były trzy podmioty: Wydawnictwo Znak, miesięcznik „Znak” oraz Grupa Ergo Hestia. Krótkie noty poświęcone każdej z nagrodzonych osób znajdą się równolegle na specjalnej stronie nagrody (www.nagrodatischnera.pl). Natomiast na stronie www.tischner.pl będziemy obok nich zamieszczać także inne materiały związane z poszczególnymi laureatami.
Od samego początku działalności odnowionej strony staramy się przypominać tych, którzy zdobyli to wyjątkowe wyróżnienie. Ponieważ Nagroda Znaku i Hestii im ks. J. Tischnera przyznawana jest w trzech różnych kategoriach – za pisarstwo filozoficzne lub teologiczne, za publicystykę i eseistykę na tematy społeczne oraz za działalność duszpasterską lub społeczną – laureatki i laureaci tworzą jedyne w swoim rodzaju grono, złożone z ludzi wybitnego intelektu i wrażliwego serca. Mamy nadzieję, że przypomnienie tych wspaniałych postaci zachęci użytkowników naszej strony do poszukiwania ich następców.
Na początek wybraliśmy postać prof. Stefana Swieżawskiego. Był on jednym z laureatów pierwszej edycji nagrody. W bieżącym roku minęła piąta rocznica jego śmierci.

2009-12-03T14:46:00+00:00 3 grudnia 2009|Bez kategorii|