Książka „Jego oczami” – spotkania w Żywcu i Krakowie

Strona główna/Bez kategorii/Książka „Jego oczami” – spotkania w Żywcu i Krakowie

Książka „Jego oczami” – spotkania w Żywcu i Krakowie

Tak jak już zapowiadaliśmy, w połowie września ukaże się książka „>>Jego oczami <<. Czyli to, co nie zostało dopowiedziane w najnowszym dokumencie o ks. Józefie Tischnerze”. Autorem książki jest Szymon J. Wróbel, twórca filmu pod tym samym tytułem. Premierę publikacji zaplanowano 13 września w Żywcu, dzień później przewidziano spotkanie promocyjne w Krakowie.

W filmie zatytułowanym „Jego oczami” przewodnikiem po życiu ks. Józefa Tischnera jest jego młodszy brat Kazimierz i zaproszeni przez niego goście. Film w wersji kinowej będzie dołączony do książki na płycie DVD. Książkę opublikuje krakowskie Wydawnictwo M.
Premiera książki odbędzie się w sobotę 13 września o godz. 17 w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu. Oprócz autora wezmą w niej udział m.in. Kazimierz Tischner, Marek Barański (poeta i dziennikarz, autor zamieszczonego w książce wywiadu z ks. Tischnerem), Piotr Czerkawski (krytyk filmowy) oraz Katarzyna Pokorna-Ignatowicz (medioznawczyni, autorka wstępu do książki). Uroczysty charakter premiery podkreśla honorowy patronat, jakim objął ją burmistrz Żywca Antoni Szlagor.
Dzień później, w niedzielę 14 września o godz. 13 w krakowskim kinie ARS (ul. Tomasza 11) odbędzie się pokaz filmu „Jego oczami”, a po jego zakończeniu około godz. 14.40 rozpocznie się spotkanie z Szymonem J. Wróblem i Markiem Barańskim będące prezentacją książki.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Zapraszamy!

2014-09-06T10:13:00+00:00 6 września 2014|Bez kategorii|