25 lipca ks. Adam Boniecki, redaktor senior „Tygodnika Powszechnego”, kończy 85 lat. Z tej okazji „Tygodnik” przygotował specjalny dodatek, który jest już w sprzedaży.

W dodatku znalazł się wybór najlepszych i najważniejszych tekstów ks. Bonieckiego, który dla wielu jest autorytetem i „znakiem jakości” polskiego Kościoła otwartego. Czytelnik dowie się zeń, jak ks. Boniecki został dziennikarzem, co oznacza dla niego przymiotnik „katolicki” w winiecie pisma, dlaczego decydował się na podejmowanie najtrudniejszych tematów dotyczących polskiego Kościoła oraz jak doszło do tego, że zakon dwukrotnie nałożył na niego nakaz milczenia. A jako że ks. Boniecki jest ceniony nie tylko jako dziennikarz i publicysta, lecz również jako duszpasterz i spowiednik, dodatek zawiera też m.in. rachunek sumienia jego autorstwa.

„Wszystkie deficyty codziennej Polaków rozmowy zostaną podczas Waszej lektury uśmierzone, gwarantuję”, pisze we wstępie do dodatku Piotr Mucharski, obecny naczelny „Tygodnika”. „Brak dystansu? Bezmyślność? Zapiekłe racje? Fanatyzm? Nie znajdziecie ich u tego autora. Są za to objawy cech zupełnie przeciwstawnych. Choćby – poczucie humoru”.

Wydanie, zredagowane przez Annę Goc i Maciej Muller, ilustrowane jest w większości zdjęciami Grażyny Makary, szefowej działu foto „Tygodnika Powszechnego”, oraz fotografiami archiwalnymi. Dodatek jest dostępny w kioskach i salonach, można też zamówić wersję elektroniczną. Więcej informacji na jego temat można znaleźć tutaj.