„Ksiądz Boniecki ma głos w moim domu – to hasło na powrót stało się potrzebne”, piszą organizatorzy spotkania, które w czwartek 15 marca odbędzie się w Książnicy Pomorskiej.

 

Spotkanie organizowane przez szczeciński Klub „Tygodnika Powszechnego” oraz Książnicę Pomorską rozpocznie się o godz. 17 w Auli KP (ul. Podgórna 15, III p.). Punktem wyjścia do rozmowy będzie najnowsza książka ks. Adama Bonieckiego „Połączenie odebrane”. Rozmowę poprowadzi Cecylia Judek. Wstęp jest wolny.

Co zrobić z wykluczonymi? Czym jest kościelny feminizm? Jak pogodzić się ze starością? Czy spowiedź może być terapią? Jak stawić opór terroryzmowi? Dlaczego tak wielu katolików ma kłopot z papieżem Franciszkiem? Czy można jeść mięso? To tylko niektóre tematy poruszane w najnowszej książce ks. Adama Bonieckiego.

„Połączenie odebrane” jest wyborem najistotniejszych tekstów księdza redaktora z ostatnich lat, publikowanych na łamach „Tygodnika Powszechnego”.

Przypominamy, że od listopada ubiegłego roku ks. Boniecki znów ma zakaz wypowiadania się w mediach innych niż jego macierzyste pismo, nałożony przez przełożonego zgromadzenia księży marianów. Były redaktor naczelny „Tygodnika” cieszył się wolnością wypowiedzi nieco ponad trzy miesiące.

 

Teksty ks. Bonieckiego można śledzić na bieżąco tutaj.