„Tischner dziś. Co w praktyce oznacza >>filozofia dialogu<<?” – tak brzmi temat kolejnego spotkania z cyklu „Bitwa o literaturę”, które odbędzie we wtorek 20 marca w Teatrze Starym w Lublinie. Spotkanie, które poprowadzi Jerzy Sosnowski, będzie transmitowane on-line.

 

„W skonfliktowanej Polsce termin >>dialog<< przestał się dobrze kojarzyć. Prof. Jan Hartman głosi wręcz tezę, że była to sprytna metoda nawracania ateistów, paraliżująca u zarania ich zdrowe skłonności polemiczne. Przede wszystkim jednak wydaje się, że zniknął społeczny klimat na mówienie do siebie: >>być może ja nie całkiem mam rację, być może ty masz trochę racji<< – od czego, jak uczył ks. prof. Tischner, prawdziwy dialog musi się zacząć. Czy więc pora na odrzucenie filozofii dialogu jako uroczej, ale niepraktycznej baśni?”, pisze w zapowiedzi spotkania Jerzy Sosnowski. To waśnie ten znany pisarz, publicysta i dziennikarz, laureat Nagrody Znaku i Hestii im. ks. J. Tischnera, poprowadzi rozmowę, do której zaprosił Wojciecha Bonowicza i Jana Hartmana. Fragmenty tekstów zaproponowanych przez uczestników przeczyta Paulina Połowniak.

 

Spotkanie w Teatrze Starym (ul. Jezuicka 18) rozpocznie się o godz. 18. Bezpłatne wejściówki na „Bitwę…” są do odebrania w kasie teatru. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na każde spotkanie. Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.

Wydarzenie będzie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego. Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.

 

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

 

Autorem zdjęcia jest Adam Walanus.