Fragmenty wywiadu z ks. Józefem Tischnerem z 1994 r., a także wybrane teksty z „Krótkiego przewodnika po życiu” złożyły się na półgodzinną audycję, którą wyemitowało Radio Lublin.

Autorką słuchowiska jest dziennikarka lubelskiej rozgłośni Maria Brzezińska. W 1994 r. nagrała ona radiowy wywiad z ks. Tischnerem, który odwiedził Lublin jako gość organizowanego na KUL-u spotkania poświęconego sytuacji Kościoła w Polsce. Archiwalne nagranie, w którym Tischner opowiada m.in. o tym, czym było w jego życiu doświadczenie gór i kultury Podhala, autorka połączyła z fragmentami „Krótkiego przewodnika po życiu”, zaczerpniętymi z rozdziałów „Człowiek”, „Spotkanie”, „Miłość”, „Wychowanie”, „Dom” i „Mądrość ludzi gór”. Teksty Tischnera  czyta Tomasz Bielawiec, w słuchowisku słychać też głosy Mirelli Biel, Marii Brzezińskiej i Jarosława Zonia (lektora). Nad realizacją akustyczną audycji czuwał Jarosław Golofit.

„Krótki przewodnik po życiu” ks. Józefa Tischnera  to zimowy bestseller Wydawnictwa Znak. Niepublikowane dotąd w formie książkowej refleksje, kazania i fragmenty artykułów wybitnego filozofa i duszpasterza rozeszły się dotąd w kilkunastotysięcznym nakładzie. Wydawca zlecił właśnie kolejny, czwarty już dodruk.

Półgodzinna audycja została wyemitowana w Radiu Lublin 23 grudnia. Teraz można jej posłuchać także na stronie rozgłośni (odpowiedni link jest na dole strony).

 

Autorem zdjęcia jest Adam Walanus.